Správny vietor do plachiet

Autor: edulab | 9.10.2015 o 11:50 | Karma článku: 3,64 | Prečítané:  688x

Zvedavosť, očakávanie, napätie, netrpezlivosť... podobné pocity blúdili v mojom vnútri počas jednej z „pracovných“ ciest na univerzitnú pôdu Konštantína Filozofa v Nitre. Ako dopadne náš nový experiment v projekte Škola na dotyk?

article_photo

Cieľ našej cesty: Škola na dotyk Univerzita, UKF a ukážky práce učiteľa s tabletom.

Ani nie pred rokom sme s kolegami z EDULABu vyslovili a začali realizovať odvážnu myšlienku. Na vysokoškolskej pôde, kde sa pripravujú  budúci učitelia, umiestniť a vybaviť moderné učebne s dotykovými technológiami. Tie by mali imitovať podmienky, ktoré už dnes majú na tisícke škôl po celom Slovensku.

Dôvod bol jednoduchý: začínajúci učiteľ by mal mať reálnu predstavu, čo tieto zariadenia dokážu, vyskúšať si prácu s nimi a v neposlednom rade nebude musieť po svojom štúdiu chodiť na ďalšie tzv. tabletové školenia, aby si zvýšil odbornosť. Do praxe tak príde pripravený, vyzbrojený nápadmi a s prekonanými obavami, ako to všetko využiť v triede plnej žiakov.

To, čo som videl v tabletovej učebni v Nitre, by potešilo každého fanúšika slovenského školstva. Miestnosť využíva viacero katedier tejto univerzity a ich pedagógovia, no a pri ukážkach ich doterajšej, viac-menej jedno-semestrálnej práce, mi zopárkrát “padla sánka”. A to sa sám venujem implementácii dotykových technológií do podmienok slovenskej školy už nejaký ten rok. Nebudem zverejňovať detaily, nápady a možnosti, na ktoré prišli títo šikovní pedagógovia, na to nemám právo ani súhlas. Ale verte mi, je sa na čo tešiť. Výsledky spoločnej práce budú prezentované aj na konferencii, ktorú pripravujeme na december.

Ja osobne by som sa chcel poďakovať všetkým zúčastneným za možnosť náhľadu na ich činnosť a hlavne za to, že dokázali otvoriť ďalšie dvere na ceste pokroku. Zostáva sa ešte porozhliadať, čo všetko sa ukrýva v tomto novom priestore.

Miloš Bélik, EDULAB

 
Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?